سئو - اعتماد سازان

خدمات بازاریابی اینستاگرامی

creative-reels-composition
۱۰ دی ۱۴۰۱ - شرکت اعتمادسازان تجارت الکترونیک

اینستاگرام بیش از یک میلیارد مخاطب فعال ماهیانه دارد که 50 درصد از آنها، هرروز صفحه خود را چک می کنند. با عدم حضور فعال در اینستاگرام، هزاران تعامل روزانه با مشتریان احتمالی را از دست می دهید.

یک پلتفرم اجتماعی زیبا و چشم نواز

استفاده از قدرت رسانه‌های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام با مزایای بسیار زیادی همراه است. تنها با همین پلتفرم می‌توانید میزان دیده شدن برندتان را افزایش دهید. با داشتن کارشناسان این حوزه در کنار خود، می‌توان به نتایج قابل توجهی از تبلیغات، استوری‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی اینستاگرامی دست پیدا کنید.

اینستاگرام به عنوان دومین رسانه اجتماعی پرطرفدار دنیا، به سرعت در حال رسیدن به شرکت مادر خود یعنی فیسبوک است. محبوبیت آن به دلیل تجربه کاربری شهودی متناسب با کاربران موبایل و مشارکت جامعه کاربرانش است. با کمک یک استراتژیست حوزه رسانه اجتماعی می‌توانید به افزایش تعامل محتواهای بصری برندتان دست پیدا کنید. 49 درصد از بازاریابان، بازاریابی بصری را برای استراتژی بازاریابی خود بسیار مهم تلقی می‌کنند.

بازاریابی اینستاگرامی چیست؟

بازاریابی اینستاگرامی چیست؟

بازاریابی اینستاگرامی به استفاده برند از اپلیکیشن برای ارتباط با مخاطبانشان گفته می‌شود. از این روش معمولا برای بازاریابی محصولات و خدمات و ایجاد آگاهی درباره برند و وفاداری به آن استفاده می شود. با آشنایی هر چه بیشتر بازاریابان با قدرت محتوای بصری، محبوبیت اینستاگرام هم رشد زیادی داشته است. اگرچه اکثر مصرف‌کنندگان در اینستاگرام حساب دارند، اما تفاوت عمده‌ای بین بازاریابی اینستاگرامی و گذاشتن یک عکس از سگتان در آن است.

شاید به این فکر کنید که آیا پرداخت هزینه به یک شخص یا عامل سوم برای برندسازی در این پلتفرم ارزشش را دارد یا خیر. سرمایه‌گذاری در یک خدمت بازاریابی اینستاگرامی حرفه‌ای به دلیل ویژگی‌ها و احتمالات پیچیده و رقابت سفت و سخت، کاملا ارزشش را دارد. در واقع 49 درصد از بازاریابان، بازاریابی بصری را برای استراتژی بازاریابی خود بسیار مهم تلقی می‌کنند.

محبوبیت اینستاگرام در میان مصرف‌کنندگان باعث شده تا آن به موقعیت فوق‌العاده‌ای برای برندهایی تبدیل شود که قصد حضور و تعامل با مشتریانشان را دارند. در اینجا هم مثل همه استراتژی‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، سعی در ایجاد یک حس تعلق است.

عملکرد بازارایابی اینستاگرامی چگونه است؟

در یک استراتژی بازاریابی اینستاگرامی موفق، از مزایای تمامی ابزارهای ارائه شده در این پلتفرم استفاده می‌شود. یک استراتژی مرسوم عبارت است از:

بهینه‌سازی حساب کاربری:

یک حساب کاربری کامل به شما در جلب اعتماد مخاطبانتان کمک می‌کند؛ این به معنای داشتن یک تصویر پروفایل رسمی، یک بایوی گویا، هایلایت استوری‌های جذاب و لینکی به وبسایتتان است.

تاکتیک‌های مرتبط با مخاطب:

رشد حساب اینستاگرام معمولا به ارتباط آن با دیگران بستگی دارد و فالو کردن، لایک کردن و کامنت گذاشتن برای دیگران از بخش‌های اصلی این فرایند است. علاوه‌براین، اشتراک گذاری محتواهای تولید شده توسط مخاطبان می‌تواند به افزایش مشارکت مشتریان احتمالی کمک کند.

جستجوی واژگان کلیدی:

نقطه دیگر برای استفاده از کمک‌های کارشناس بازاریابی اینستاگرامی در همین قسمت است. تیم ما با تبلیغات حرفه‌ای اینستاگرام و استفاده از هشتگ‌های مناسب، به جذب مخاطبان جدید و مشتریان احتمالی برای صفحه کمک می‌کنند. استفاده از واژگان و جملات درست برای بهینه سازی حضورتان در اینستاگرام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یک برنامه منظم تولید محتوا:

تولید محتوای منظم برای حضور موثر در الگوریتم‌های اینستاگرام یک نکته حیاتی است.

انسجام در استوری‌ها:

استوری‌های اینستاگرام در بالای صفحه حساب کاربری هر نفر قرار می‌گیرد. استوری‌ها 24 ساعت فعال خواهند ماند و این ویژگی، آن را به ابزاری مهم و موثر در انتشار محتوای دارای محدودیت زمانی تبدیل می‌کند.

تبلیغات:

علاوه‌بر جذب ارگانیک مخاطب، می‌توانید برند خود را با استفاده از خدمات تبلیغات اینستاگرام، به مخاطبانی معرفی کنید که به آنها دسترسی پیدا نکردید. خدمات بازاریابی اینستاگرامی ما به برند شما در ایجاد برنامه تبلیغاتی و بازاریابی موثر کمک می‌کند تا حداکثر سود را از هزینه‌ای که کرده‌اید به دست بیاورید.

استراتژیست رسانه‌های اجتماعی شما با تضمین همراستایی هرقطعه از استراتژی با اقدامات دیگرتان در فرایند بازاریابی، نتایج آن را حداکثر می‌کند.

چرا اینستاگرام برای بازاریابان مهم است؟

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دنیا است. مشارکت مخاطبان اینستاگرام در مقایسه با فیسبوک و توییتر از سطح بالاتری برخوردار است. نه نفر از هر ده مخاطب اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کند و بخشی از بیش از 200 میلیون انگیجمنت (Engagement) روزانه این پروفایل‌ها را ایجاد می‌کنند. علاوه‌براین، بعد جمعیتی این کاربران نیز از نکات بسیار مهم برای اکثر کسب و کارها به شمار می‌رود؛ نزدیک به 31 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 34 سال از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

  • 8 تا از 10 اکانت اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کنند.
  • 9 تا از 10 مخاطب حاضر در اینستاگرام، حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کنند.

برندها در اینستاگرام، موقعیت‌های بسیاری را برای ایجاد ارتباطات آشنا و معتبر با مشتریان احتمالی‌شان دارند. این یعنی کیفیت محتوای اینستاگرامتان از اهمیت بسیاری برخوردارند و کاربران به سادگی، تصاویر و ویدیوها بی‌کیفیت و غیرمرتبط را شناسایی می‌کنند.

54 درصد افراد گفتند که خریدشان را بلافاصله بعد از دیدن تبلیغ محصول یا خدمت در اینستاگرام انجام دادند. برندتان با کمک یک کارشناس استراتژی‌های رسانه اجتماعی به میلیون‌ها مشتری احتمالی دست پیدا می‌کند، که آماده خرید کردن هستند. محتواهای جذاب و باکیفیت، تضمین کننده ارتباط ادامه‌دار مشتریان با برند است.

پیشنهاد ما برای خدمات بازاریابی اینستاگرامی

پیشنهاد ما برای خدمات بازاریابی اینستاگرامی

کارشناس رسانه اجتماعی با درک ماموریت و آشنایی با اهدافتان، کمپین‌های جذاب اینستاگرامی را به راه می‌اندازد که مخاطبان را به مشتریان تبدیل می‌کند. علاوه‌براین، تحلیل نتایج استراتژی‌های استفاده شده به بهبود مستمر آنها کمک می‌کند.

بررسی دوره‌ای بازاریابی اینستاگرامی

بازاریابی اینستاگرامی موفق بر محتوای منظم و مرتبط متکی است، به همین دلیل برندهای موفق از استراتژی‌های پایدار در بازاریابی‌های خود استفاده می‌کنند. تعداد فالوورهایتان با تلاش مستمر افزایش می‌یابد و شاهد افزایش ترافیک سایت از این مجرا خواهید بود.

مدیریت و تغییر نحوه مدیریت حساب اینستاگرام شامل اقداماتی می‌شود که مشارکت کاربران و تعداد مخاطبانتان را افزایش می‌دهد. کارشناس رسانه اجتماعی می‌توانند با تصاویر و ویدئوها، استوری‌ها، محتوای تولیدشده توسط کاربران و … به مدیریت حساب اینستاگرام و تقویت برندتان بپردازد.

علاوه‌براین، استراتژیست در این فرایند زمینه برقراری ارتباط با اینفلوئنسرها – حساب‌هایی که برندها و محتواهای مرتبط با علاقیات کاربرانشان را معرفی می‌کنند – را فراهم می‌کنند. تامین منبع، ارزیابی شرایط و همکاری با اینفلوئنسرها مستلزم آشنایی کامل استراتژیست با شرایط هماهنگی و امکان همکاری با آنها است. بازاریابی به کمک اینفلوئنسرها می‌تواند چالش‌زا باشد، اما با استراتژی مناسب می‌توانید به افزایش آگاهی از برند و مشارکت مخاطبان منجر شود.

بررسی دوره و اعمال تغییرات استراتژی‌های مدیریتی اینستاگرام شامل گزارش مدیریتی و کوتاه (برای مثال 30 دقیقه‌ای) از گزارش ماهیانه نتایج بدست آمده و اصلاح استراتژی‌ها بنا به داده‌های واقعی است. اجرای صحیح این بخش در کنار تلاش‌های دیگر به تقویت نتایج منجر می‌شود. استراتژیست می‌تواند به شما در هماهنگی میان چند (تا چهار) رسانه اجتماعی با هم کمک کند؛ برای مثال بسیاری از برندها به دلیل داده‌های مشابه کاربران در بین فیسبوک و اینستاگرام، به صورت همزمان در این دو به فعالیت می‌پردازند.

بازاریابی اینستاگرامی موفق بر تولید محتوای منظم و مرتبط متکی است و به همین دلیل هم برندها از استراتژی‌های بازاریابی پایدار و مستمر استفاده می‌کنند.

پست‌های اینستاگرامی آلاکارت (À la Carte)

استراتژیست رسانه اجتماعی می‌تواند راه‌اندازی کمپین‌های اینستاگرامی را با یک پست برای معرفی مطالب مجله (Blog)، وبینارها و رویدادهای مختلف جایگزین کند. این گزینه در صورت استفاده از خدمات یک کارشناس داخلی رسانه اجتماعی یا شروع حضور در این پلتفرم بسیار مناسب خواهد بود.

می‌دانیم که به عنوان صاحب برند، برنامه‌ای شلوغ و مسئولیت‌های زیادی دارید. احتمالا تیم شما زمان لازم برای اختصاص به تولید محتوای منظم و مدیریت حساب کاربری را ندارد. مزایای استمرار این فرایند برای شرکت و استراتژی بازاریابی شما حیاتی است. استراتژیست شرکت می‌تواند برنامه زمان‌بندی تولید محتوا را بر مبنای داده‌های بدست آمده از مطالعه و بهترین روش‌های استفاده شده تنظیم کند.

به اینستاگرام گوش کنید!

بیش از یک میلیارد مخاطب این شبکه اجتماعی باعث شده تا کسب آگاهی از نظرات همه درباره برند خودشان دشوار باشد. جستجو در بین هشتگ‌های اینستاگرام و خواندن نظرات کاربران، منبع بسیار بزرگی به خصوص برای آیتم‌های کوچک بازاریابی محسوب می‌شود.

استراتژیست شبکه اجتماعیتان، متخصص تعیین و ارزیابی نظرات دیگران درباره محصول و برندتان است. علاوه‌براین، او می‌تواند با توجه به اهداف برند، پیشنهادات عملی برای تعیین پاسخ‌های مناسب به کاربران را ارائه کند.

ویدئوهایی برای افزایش انگیجمنت مخاطبان

نرخ انگیجمنت ویدیوها در اینستاگرام حداقل دو برابر است که این مولفه را به ابزاری ارزشمند تبدیل می‌کند. علاوه‌براین این شبکه، آپشن‌های مختلفی را برای بارگذاری محتوای ویدیویی (از Reelهای کوتاه تا IGTVهای طولانی) در نظر گرفته است. این گستردگی انتخاب‌ها باعث می‌شود که دست استراتژیست محتوا برای کمک به تیم شما در تعیین بهترین مخاطبان و اهداف بازتر باشد.

انگیجمنت کاربران در اینستاگرام، گامی حیاتی به سوی موفقیت است. برندتان در همکاری با کارشناسان ما برای تولید محتوای ویدیویی کوتاه به نرخ تبدیل خوبی دست پیدا می‌کنند. یادتان باشد که اینستاگرام یک اپلیکیشن اسکرولی هست، بنابراین قبل از آنکه محتوای برندتان اسکرول شود، شاید یک ثانیه برای جذب مخاطب زمان داشته باشید. ویدیو باعث می‌شود که سرعت مخاطب کم شود و پیامتان را به صورت کامل‌تری دریافت کند.

مدیریت تبلیغات اینستاگرامی

تبلیغات اینستاگرام از مدل پرداخت کلیکی و الگوریتم قیمت‌گذاری برای گنجاندن تبلیغات شما در استوری‌ها و صفحه فید (Feed) استفاده می‌کند. با استفاده از مدیریت تبلیغات فیسبوک می‌توانید مخاطبانتان را برای کمپین‌های دقیق تقسیم‌بندی کنید. یک استراتژیست حرفه‌ای می‌تواند به شما در طراحی تبلیغات، تعیین مخاطبان و توسعه یک استراتژی قیمت‌گذاری رقابتی کمک کند. این خدمات را می‌توان با پلتفرم‌های کلیکی (PPC) دیگر نیز ترکیب کرد.

همین امروز برندتان را در اینستاگرام معرفی کنید.

اگر به دنبال انتشار پیام برندتان در معرض گروه عظیمی از مشتریان احتمالی هستید، اینستاگرام جایی است که به دنبالش بودید. یک حساب کاربری بهینه، محتواهای جذاب و معرفی کافی می‌تواند باعث شکوفایی کسب و کارتان شود.

کارشناسان بازاریابی اینستاگرامی ما به شما در تعیین اهداف، ایجاد استراتژی‌های بازاریابی رسانه‌ای موثر و راه‌اندازی کمپین‌های حاوی محتوای بصری جذاب و درگیر کننده کمک می‌کنند. تجربه و تخصص تیم ما باعث شده تا استراتژی‌ها و برنامه‌های منحصربه‌فرد و فوق العاده ارزشمندی را به مشتریانمان ارائه کنیم.

WhatsApp
LinkedIn
Email
Telegram
فهرست مطالب
اسکرول به بالا
فرم درخواست سئو