سئو - اعتماد سازان

خدمات سئو شامل چه مواردی می‌شوند و شرکت‌های ارائه کننده خدمات سئو چه کارهایی می‌کنند؟

homepage-concept-with-search-bar
۷ دی ۱۴۰۱ - شرکت اعتمادسازان تجارت الکترونیک

خدمات سئو (SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو) به خدمات بهینه سازی مستمر برای موتورهای جستجو به منظور افزایش ترافیک ارگانیک سایت و حضور آن در میان نتایج برتر موتورهای جستجو گفته می‌شود. فریلنسرها، مشاوران و شرکت‌های طراحی سایت و سئو از جمله کسانی هستند که خدمات سئو را به سایت‌ها ارائه می‌کنند. امروزه، 55 درصد از کسب و کارها در خدمات حرفه‌ای بهینه‌سازی برای موتور جستجو (SEO) سرمایه گذاری می‌کنند. پاسخ به این دو سوال قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده شرکتتان از خدمات سئو، بسیار مهم است: خدمات سئو چیست و خدمات یک شرکت سئو باید شامل چه مواردی باشد؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا در مورد معنای خدمات سئو و موارد مهم در استخدام یک شرکت خدمات سئو بیشتر بدانید. اگر درباره خدمات سئوی شرکت ما سوالی دارید، می‌توانید به صورت آنلاین یا با شماره ما تماس بگیرید تا با یک کارشناس مجرب صحبت کنید.

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو به خدمات بهینه سازی مبتنی بر موتورهای جستجویی گفته می‌شود که توسط یک گروه، فریلنسر یا مشاورین به منظور بهینه سازی سئوی سایت، جذب ترافیک و درآمد بیشتر از جستجو انجام می‌شود. اکثر طرح‌های سئو شامل سئوی داخلی سایت، سئوی خارجی و سئوی فنی می‌شود که البته برخی بر حوزه‌ای مثل سئوی خارجی متمرکز هستند.

چرا باید از خدمات سئو استفاده کنیم؟

سرمایه گذاری در خدمات سئو با مزایای مختلفی همراه می شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • کمک گرفتن در بخش‌هایی از سئو مثل سئوی خارجی، سئوی محلی و فنی
 • برون سپاری اقدامات جاری سئو مثل جستجوی کلید واژه، تولید محتوا، لینک بیلدینگ و …

به طور کلی خدمات یک شرکت سئو، به اجرا و حفظ استراتژی سئو (SEO) و همچنین پیشرفت در عملکرد ارگانیک در سرچ کمک می‌کند. اما بهترین بخش آن، صرفه جویی در زمان و امکان تمرکز بر پروژه‌هایی است که به دقت بیشتری نیاز دارند.

بهینه سازی سایت بر مبنای موتور جستجو (SEO) براساس کدام رتبه‌بندی انجام می‌شود؟

فاکتورهایی که توسط خدمات سئو برای رتبه‌بندی در نظر گرفته می‌شوند، به برنامه شما برای سئوی سایت بستگی دارد. یک برنامه همه جانبه به سئو داخلی، سئو خارجی و سئو فنی سایت می‌پردازد، درحالی‌که برنامه متمرکز بر سئو خارجی روی بهینه سازی سئو خارجی سایت متمرکز می‌شود. موتورهای جستجویی مثل گوگل از بیش از 200 فاکتور در رتبه بندی خود استفاده می کند.

برجسته‌ترین فاکتورهای این بخش‌ها عبارتند از:

 • وضعیت بک‌لینک‌ها که بر لینک‌های زیاد و باکیفیت از سایت‌های خارجی به سایت شما متمرکز است.
 • تولید محتوا، که به استفاده از واژگان کلیدی، انسجام متن، کیفیت محتوا و … می‌پردازد.
 • تجربه کاربری مخاطبانتان، که شامل سرعت بارگذاری صفحه، کاربردی بودن، موبایل پسند بودن و … می‌شود.

اینکه سئوی سایت براساس این فاکتورهای رتبه‌بندی بهینه شود یا خیر، به خدمات سئوی انتخابی خودتان بستگی دارد. برای مثال یک فریلنسر ممکن است بیشتر بر حوزه‌های سئوی خارجی متمرکز باشد و در سمت مقابل، احتمال دارد که تخصص مشاورین در ارزیابی وضعیت سئو باشد و یک شرکت سئو بتواند تمامی خدمات سئو داخلی، سئو خارجی و سئو فنی را ارائه کند.

برای دستیابی به دقیق‌ترین اطلاعات درباره مواردی که در ذیل خدمات بهینه سازی مبتنی بر موتور جستجو می‌آید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. آنها می‌توانند خدمات ما برای کسب و کار شما و برآورد هزینه مربوط به آن را برای مقایسه با طرح‌های دیگر سئو در اختیارتان قرار دهند.

مثال‌هایی از خدمات سئو

برای اطلاعات بیشتر درباره معنای خدمات سئو می‌توانید مثال‌های زیر را مطالعه کنید.

یک نانوایی یا شیرینی‌پزی می‌تواند به دنبال خدمات بهینه سازی مبتنی بر موتور جستجو برای قرارگیری در رتبه‌های برتر جستجوهایی مثل موارد زیر باشد:

 • مرکز تولید نان بدون گلوتن
 • شیرینی پزی سفارشی
 • پخت کیک عروسی

برای کمک به برنامه سئوی شیرینی پزی، باید موارد زیر رعایت شود:

 • حسابرسی سئو (SEO audit) برای تعیین وضعیت فعلی و موقعیت‌های آتی سئو سایت
 • تولید محتوا برای ایجاد صفحات سئو پسند با واژگان کلیدی مرتبط
 • لینک بیلدینگ و گرفتن لینک‌های خارجی باکیفیت برای سایت شیرینی پزی

به خاطر داشته باشید که موارد فوق یک مثال کوتاه از خدمات سئو است؛ اکثر برنامه‌های سئو گام‌های بیشتری برای بهینه سازی سایت شیرینی پزی برمی‌دارند و همچنین شامل موارد ممکن مربوط به مشاوره با تیم شما، گزارش نتایج و موارد دیگر می‌شود.

انواع خدمات سئو ارائه شده چیست؟

انواع خدمات سئو ارائه شده چیست؟

در طول سال‌هایی که موتورهای جستجو مانند Google و Ask Jeeves راه‌اندازی شدند، الگوریتم‌های موتورهای جستجو دستخوش به‌روزرسانی‌ها و نوآوری‌های متعددی شده‌اند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های SEO خدمات تخصصی سئو را ارائه می‌دهند و به کسب و کارها در صنایع خاص و رقابتی کمک می‌کنند تا موفق شوند.

چند نمونه از رایج‌ترین خدمات بازاریابی سئو عبارتند از:

 • سئو محلی
 • سئو ایکامرس
 • سئوی صوتی
 • حسابرسی سئو

خدمات سئو سنتی همه چیزهایی را که بسیاری از شرکت‌ها برای موفقیت نیاز دارند را فراهم می‌کند. با این حال، اگر یک فروشگاه محلی یا تجارت الکترونیک هستید، خدمات سئو محلی و تجارت الکترونیک یک مزیت رقابتی است که می‌تواند تأثیر استراتژی سئو شما را به حداکثر برساند.

در برخی موارد، خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو بر روی حوزه‌های خاصی از سئو تمرکز می‌کنند، مانند:

 • سئو داخلی، که بر بهینه سازی موارد مرتبط با سایت مثل تگ عنوان، محتوا و … متمرکز است.
 • سئو خارجی، این بخش بر بهینه سازی نمود آنلاین سایت مثل بک لینک‌ها متمرکز است.
 • سئو فنی، که به بهینه سازی بک اند مثل سرعت صفحه، معماری سایت و موارد دیگر متمرکز است.

سئو سایت برای موفقیت به سئو داخلی، سئو خارجی و سئوی فنی نیاز دارد، اما سرمایه گذاری شرکت‌ها در این خدمات غیرمعمول است. اکثر آنها برنامه‌های خدمات سئو کامل شامل سئو داخلی، سئو خارجی و سئو فنی را انتخاب می‌کنند، زیرا این طرح‌ها راه‌حلی همه‌جانبه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید زمان خود را در جای دیگری متمرکز کنید.

هزینه خدمات سئو چقدر است؟

هزینه خدمات سئو به عوامل مختلفی از جمله اهداف، حوزه تمرکز و شرکت انجام دهنده سئو بستگی دارد. به طور متوسط، هزینه ماهیانه برنامه های سئو از 1500 تا 5000 دلار و هزینه سئو ساعتی از 100 تا 300 دلار در ساعت است. برای اطلاع از دقیق‌ترین هزینه‌های سئو، بهتر است با یک ارائه‌دهنده خدمات سئو مشورت کنید.

تعیین بودجه مورد نیاز برای خدمات سئو سایت

بودجه بازاریابی هر سازمانی متفاوت است، اما این نکات می‌توانند به شما در تعیین بودجه سئو کمک کند:

 • از طرح‌های سئو ارزان خودداری کنید: این خدمات معمولاً خود را «ارزان» معرفی می‌کنند و قیمت‌شان کمتر از 1 میلیون تومان در ماه است. آنها همچنین در زمان تحویل معمولا چیزی کمتر از موارد مقرر را ارائه می‌کنند (یا اصلاً تحویل نمی‌دهند).
 • به جای تنها یک مرتبه سئو به دنبال یک برنامه مستمر سئو سایت باشید: بهینه‌سازی برای موتور جستجو یک استراتژی مستمر است؛ سرمایه‌گذاری مستمر در سئو به کسب و کار شما کمک می‌کند تا بازگشت سرمایه بیشتری داشته باشد. بنابراین، هنگام بودجه‌بندی برای خدمات سئو، بر روی سرمایه گذاری مداوم در مقابل سرمایه گذاری یک باره برنامه‌ریزی کنید.
 • اهدافتان برای سئو را تعیین کنید: وقتی متوجه شدید که از سئو چه می‌خواهید (چه رتبه‌بندی بهتر با درآمد بیشتر یا هر چیز دیگر)، می‌توانید از این اطلاعات برای پیدا کردن عامل انجام سئو که با اهداف شما همسو است، استفاده کنید. به عنوان مثال، تیم خدمات سئو بر کسب درآمد برای مشتریان خود تمرکز دارد.

7 موردی که شرکت خدمات سئو باید در خدمات خود ارائه کند.

حال که با تعریف خدمات سئو آشنا شدید، بررسی خدمات ارائه شده توسط شرکت های سئو ضروری است. در حالی که هر شرکت بازاریابی دیجیتال متفاوت است، قطعا به دنبال عاملی هستید که یک بسته کامل سئو را ارائه کند.

 1. حسابرسی سئو

هر شرکت ارائه کننده خدمات سئو باید حسابرسی سئو را نیز ارائه کند. ارائه دهنده خدمات سئو با کمک حسابرسی سئو، نگاهی عمیق به استراتژی فعلی شما می‌اندازد.

شرکت سئو، حتی اگر استراتژی سئو هم نداشته باشید، سایت شما را از منظر سئو ارزیابی می‌کند و به بررسی نقاط ضعف (جاهایی که می‌تواند بهتر شود) و قوت آن می‌پردازد.

در حالی که امکان استفاده از ابزارهای رایگان حسابرسی سئو وجود دارد، اما با استفاده از آن‌ها قطعا به نکاتی که متخصصان سئو در اختیارتان قرار می‌دهند، دست پیدا نمی‌کنید.

به همین دلیل است که شرکت‌ها باید حسابرسی سئو را نیز در خدمات سئو در نظر بگیرند. اگر این کار را نکنند، نشان دهنده عدم آمادگی و سرمایه‌گذاری توسط شرکت سئویی است که شما انتخاب کرده‌اید. عدم وجود حسابرسی سئو همچنین می‌تواند نشان دهد که شرکت خدمات سئو برنامه‌ای برای ایجاد یک استراتژی سفارشی برای کسب و کار شما ندارد. در عوض، آنها از یک قالب استفاده می‌کنند، به همین دلیل است که نمی‌خواهند زمانی را برای حسابرسی سایت شما را صرف کنند. بهترین استراتژی‌ها متناسب با کسب و کار، برند شما و مخاطبان شما هستند.

 1. تحلیل رقبا

در این مورد زیاد مهم نیست که کسب و کارتان چه جایگاهی داشته باشد و در هر صورت باید یک ارزیابی مقایسه‌ای و تجزیه و تحلیل از وضعیت رقبایتان در خدمات سئو داشته باشید و رقبای احتمالیتان را پیدا کنید.

با این کار می توانید استراتژی سئوی خود را تعیین کرده و از نقاط ضعف رقبایتان باخبر شوید. اگرچه اکثر شرکت های ارائه کننده خدمات سئو، تحلیل اولیه رقبا را در خدماتشان می گنجانند اما باید کسانی را استخدام کنید که این فرایند را به عنوان بخشی از استراتژی سئوی خود ارائه کنند.

آنها به طور مداوم رقبای شما را ارزیابی می کنند و همیشه به دنبال فرصت ها هستند؛ برای مثال تیم خدمات سئو ما هر سه ماه یکبار رقبای شما را تحلیل می‌کند.

این رویکرد فعالانه به ما امکان می‌دهد تا استراتژی‌های رقابتی برای مشتریان خود ایجاد کنیم و بازده سرمایه بسیار بالایی برای مشتریانمان ایجاد کنیم.

 1. استراتژی سئو سفارشی

یک استراتژی سفارشی جزء اصلی تعریف خدمات سئو است. وقتی رویکردی شخصی‌سازی شده برای کسب و کار خود دارید، می‌توانید بازگشت سرمایه (ROI) خود را از SEO به حداکثر برسانید. این موضوع به شکل تماس‌ها، سفارش‌ها و بازدیدهای بیشتر از سایت و شرکتتان بروز می‌کند.

در صورت سرمایه گذاری روی یک بسته خدمات سئو باید مطمئن شوید که به یک استراتژی سفارشی برخوردار خواهید شد. به این دلیل که بسیاری از شرکت‌های سئو، به‌ویژه آنهایی که خدمات سئو «ارزان» را تبلیغ می‌کنند، استراتژی‌های کوکی‌کاتر یا کپی پیست را ارائه می‌کنند.

کسب و کار شما با استفاده از رویکرد سئو کوکی‌کاتر هرگز نمی‌تواند به بازگشت سرمایه دلخواهش دست پیدا کند. شرکت‌ها در بیشتر موارد نمی‌توانند با این نوع استراتژی‌ها به صفحه اول نتایج جستجو برسند و این کمکی به کسب‌وکارتان نمی‌کند، زیرا تنها 25 درصد از کاربران از صفحات غیر از صفحه اول نتایج هم دیدن می‌کنند.

به همین دلیل است که تیم شما باید روی خدمات سئو شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کند که استراتژی‌های سفارشی ارائه می‌دهند.

 1. سئو خارجی

در سرمایه گذاری روی خدمات سئو، پکیج شما باید شامل سئو خارجی هم باشد. در سئو، بهینه سازی خارج از صفحه (یا همان سئو خارجی) به بهینه سازی عوامل خارج از وبسایت شما اشاره دارد که بر رتبه شما در نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، لینک بیلدینگ و بک لینک گرفتن می‌تواند عامل بسیار موثری در شکل گیری رتبه شما در نتایج جستجو باشد.

پروفایل بک لینک به مرجع لینک، تعداد و کیفیت وبسایت‌هایی که به سایت شما لینک می‌دهند، اشاره دارد. به عنوان مثال، یک بلاگر غذایی ممکن است در زمان به اشتراک گذاری تصویر کیکی که برای عروسیشان پختید، به شما لینک بدهد.

یک شرکت سئو باید موارد زیر را به عنوان بخشی از خدمات سئو خارجی ارائه دهد:

 • تبلیغ محتوای سایت به کمک بلاگرها و ادمین وبسایت‌های دیگر
 • توسعه محتوای قابل اشتراک‌گذاری برای وبلاگ سایت
 • نظارت بر اشارات (Mention) که توسط کاربران و اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی به شرکت می‌شود.

اگر نمی دانید که آیا خدمات سوی خارجی هم در بسته خدمات سئوی یک شرکت ارائه می شود یا خیر، فقط بپرسید! آن‌ها می‌توانند یک نمای کلی از خدمات بازاریابی سئوی خود و همچنین معنای محصولات خاص را به تیم شما ارائه دهند. به این ترتیب، کارکنان شما می توانند در هنگام انتخاب یک شرکت سئو، تصمیم آگاهانه ای بگیرند.

 1. سئوی داخلی

بخش بسیار ضروری دیگری در بسته خدمات سئوی سایت، سئوی داخلی است. شرکت سئو در سئو داخلی بر بهینه سازی ویژگی‌های سایت مبتنی بر موتور جستجوی سایت متمرکز می‌شود.

چند نمونه از خدمات سئو داخلی عبارتند از:

 • به روز رسانی تگ عنوان، توضیحات متا (متا دیسکریپشن) و تگ هدر برای جستجو
 • بررسی معماری اطلاعات، ریدایرکت‌ها و ساختار پیوندهای داخلی سایت
 • ایجاد نقشه سایت (سایت مپ)
 • سئو تصاویر سایت بر اساس بهترین شیوه‌ها
 • تحقیق و سئو سایت با کلمات کلیدی ارزشمند و مرتبط
 • تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده، سرعت و طراحی سایت

در بیشتر موارد، سئو داخلی بخش قابل توجهی از خدمات سئو را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل است که اگر یک شرکت سئو داخلی را ارائه ندهد، در واقع اصلا خدمات سئو سایت را ارائه نمی‌دهد و باید دنبال یک شرکت سئوی دیگر باشید.

 1. گزارش‌های ماهانه

شفافیت در مورد خدمات سئو ضروری است. قاعدتا به دنبال شرکتی هستید که بتوانید به آنها اعتماد و تکیه کنید و به همین دلیل همکاری با شرکتی که گزارش‌های منظم ماهانه بخشی از روند کاری‌اش باشد، باید اولویتتان باشد. با گزارش ماهیانه وضعیت سئو می‌توانید نگاه درست‌تری به نتایج بکارگیری استراتژی‌های سئوی خود داشته باشید.

به عنوان مثال، گزارش شما ممکن است ترافیک ارگانیک وبسایت شما، نرخ تبدیل و رتبه‌بندی در نتایج جستجو را پوشش دهد. علاوه‌بر دریافت گزارش ماهانه، خدمات شرکت سئو باید زمانی را هم به جلسه با مدیر کسب و کار اختصاص دهد. در جلسات کسب و کار و مدیر بخش سئو، سوالات پیش آمده یک به یک پاسخ داده می‌شوند و می‌توان گزارش ماهیانه را نیز به دقت پوشش داد و موارد دیگر. به طور خلاصه، جلسات روتین به شما و تیمتان کمک می‌کند تا هم‌گام با تیم سئو پیش بروید و از وضعیت سایت آگاه باشید.

 1. بهینه سازی پیشرونده

سئو یک استراتژی پیوسته است و به همین دلیل هم در تعریف خدمات سئو بر مشارکت پیوسته کسب و کار با شرکت سئو تاکید می‌شود. این همکاری تا جایی به صورت نزدیک و پیوسته انجام می‌شود و شرکت سئو را باید ضمیمه‌ای بر کسب و کار تصور کرد و به همین دلیل هم خدمات آنها باید شامل بهینه سازی پیشرونده شود. شرکت سئو با ادامه بهینه سازی، سایتتان را به صورت پیوسته و برای اهداف جدید بهینه می‌کند.

شرکت سئو حتی بعد از دستیابی به استانداردهای تعیین شده نیز به دنبال راهی برای بهبود و به روز رسانی استراتژی سئو و کسب ترافیک بیشتر و حفظ رتبه بدست آمده خواهد بود.

به عنوان مثال ممکن است واژگان جدید به عنوان اهداف جدید سئوی سایت تعیین شوند. این موضوع به معنای لزوم تولید محتوای جدید و نیاز به تبلیغ آنها به وسیله بلاگرها و وبسایت های دیگر است. مهم نیست که استراتژی سئوی شما چقدر پیشرفته یا موفق باشد، کسب و کارتان و شرکت سئو می توانند آن را یک درصد بهتر کنند. به همین دلیل لازم است که با شرکتی همکاری کنید که آن را تشخیص دهد و پتانسیل سایت شما را ببیند.

چطور خدمات سئوی مورد نیازم را انتخاب کنم؟

اگر به دنبال سرمایه گذاری در خدمات بهینه سازی برای موتورهای جستجو هستید، اما نمی‌دانید چگونه خدمات سئو را انتخاب کنید، نکات زیر را دنبال کنید:

 • مروری بر کارها و گزارشات شرکت سئو داشته باشید.
 • موارد ارائه شده در بسته خدمات سئو را مطالعه کنید.
 • در صورت نیاز، هزینه بسته ارائه شده برای کارتان را به همراه فهرستی از محصولات ارائه شده در این بسته درخواست کنید.
 • برای آگاهی درباره هزینه های اضافه احتمالی یک صورت مالی از آنها بخواهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب طرح های سئو، راهنمای استخدام شرکت سئوی ما را بررسی کنید!

آیا می‌توانم به جای استخدام یک شرکت سئو، خودم این کارها را انجام دهم؟

 البته! دلیلی که کسب و کارها روی خدمات سئو سرمایه گذاری می کنند این است که:

 • در زمان صرفه جویی کنند.
 • به کارشناسان حوزه SEO دسترسی داشته باشند.
 • سرعت بخشیدن به فرایند اجرای اقدامات مورد نیاز برای SEO
 • بهبود رتبه و بازده برای کلمات کلیدی با رقابت بالا
WhatsApp
LinkedIn
Email
Telegram
فهرست مطالب
اسکرول به بالا
فرم درخواست سئو